KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11491028
nr 1149 1028
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Pastell, Porträtt, osignerad, 35x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:53:10
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo